Jesteś na moim blogu, może znajdziesz dla siebie coś ciekawego

8 Sty

Cześć. Nazywam się Lukrecja Sugar, z domu Antyfaszystowska. Jesteś na moim blogu. Witaj serdecznie. Jako, że nazwisko zobowiązuje, moje poglądy na pewne tematy można uznać za ugruntowane.

„Neofaszystowska nienawiść i wypływająca z niej różnorodna przemoc, przeciwko wszystkiemu co obce, słabe, niewartościowe, żydowskie, komunistyczne, homoseksualne, nie jest ani przypadkiem ani koniecznie efektem uwarunkowań społeczno-ekonomicznych, lecz przejawem i konsekwencją poniżającej ludźmi ideologii”

I tak, w blogu tym, będę poruszała przeważnie zagadnienia związane z antyfaszyzmem jako postawą społeczną. Zaznaczę na wstępie, że jestem zmęczona udawaniem nieskazitelnej demokratki jeśli chodzi o takie zagadnienia jak rasizm, faszyzm, nacjonalizm, homofobia czy antysemityzm. Postawę nadmiernej tolerancji wobec tych opresyjnych idei przyjmuje bezkrytycznie tyle osób, że mam potrzebę mocno się od niej odciąć. Tolerancja ma jak najbardziej swoje granice. Ludziom głoszącym skrajnie prawicowe, neofaszystowskie poglądy mam do zaoferowania tylko moją wrogość i nie zamierzam tego ani ukrywać, ani przebierać w słowach gdy się o nich wyrażam. No tak, teraz już nie możesz powiedzieć, że coś Cię w moich felietonach zbulwersowało 😉 Ciesze się, że tu wpadłe/aś, może znajdziesz dla siebie coś ciekawego.

„Aby być w stanie z nimi walczyć, musimy oddać odrobinę siebie samych. Podczas gdy oni, mogą pozostać poprostu tym kim są. Musimy jedynie uważać, żebyśmy nie stali się za bardzo nimi, bo wówczas, koniec końcem, mogłoby się okazać, że to oni jednak wygrali…”

Reklamy