Skrajna Prawica – wczoraj i dziś

15 Lu

Źródło: http://www.czarny-sztandar.pl

tekst ulotki z konferencji prasowej 10.04.1997

1.Skrajna Prawica – wczoraj i dziś

Historia tej opcji politycznej i związanej z nią orientacji nierozerwalnie związana jest z ultra narodowym odłamem ruchu nazi-skins, powstałym w Polsce pod koniec lat 80-tych na fali fascynacji podobnymi ruchami istniejącymi w Anglii i Niemczech. Ta szczególna i agresywna subkultura /patrz raport/ nie wyznawała nigdy jednolitych poglądów. Powodzeniem wśród nich cieszą się opcje: konserwatywno-katolicka, nazistowska jak i neopogańska (zarówno jako “nordycka” jak i “słowiańska”). Jednak same różnice światopoglądowe nie miały nigdy zbytniego znaczenia w kontaktowaniu się między sobą. Cechą wspólną wszystkich powyższych nurtów jest: antysemityzm, rasizm i szowinizm.

Liczebność owy światopoglądów na dzień dzisiejszy jest trudna jednak do ustalenia. Prawdopodobnie wynosi ona ok. kilku tysięcy osób zarówno w dużych ośrodkach jak i na prowincji.

Pierwszym politykiem widzącym potencjał który można by wykorzystać do własnych celów był lider Polskiego Stronnictwa Narodowego – Polskiej Wspólnoty Narodowej Bolesław Tejkowski. Zyskał on swego czasu znaczne poparcie wśród nazi-skinów. Jednak po własnym oświadczeniu że jest reinkarnacją Bolesława Śmiałego jego notowania wyraźnie spadły. Próbą ratowania sytuacji była demonstracja pod hasłem “Precz z Żydami w rządzie” zorganizowana w kwietniu’96 na terenie obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Kolejną osobą która zyskała pewne wpływy wśród skrajne prawicy był Janusz Bryczkowski (obecnie odbywa się jego proces w związku z malwersacjami finansowymi) przywódca Polskiego Frontu Narodowego (założonego wspólnie z Bohdanem Porębą byłym aktywistą stowarzyszenia “Grunwald”). PFN znana jest z zaproszenia do Polski lidera rosyjskich nacjonalistów Władimira Żyrynowskiego. Członkowie tej organizacji są umundurowani na wzór przedwojennych bojówek ONR i wyposażeni w kije bejsbolowe tworząc siłę porządkową o nazwie “Legion Polski” . To właśnie jego członkowie są odpowiedzialni za zabicie latem 1995 w Legionowie 2 osób. Zdarzenie miało miejsce po obozie szkoleniowym i programem oczyszczania miasta z “brudów”.

Dziś o “rząd dusz” nad polskimi nazi-skinami walczy kilkanaście partii naogół o nacjonalistyczno-katolicko-konserwatywnym charakterze. Sfrustrowani działacze skrajnej prawicy skazani na polityczny niebyt przez obowiązującą ordynację wyborczą próbują zjednać sobie młodych narodowców z nadzieją na to że ich poparcie pozwoli im zaistnieć na arenie gry politycznej. Z plejady kilkudziesięciu na wymienienie zasługują: Stronnictwo Narodowe, SN “Szczerbiec”, Młodzież Wszechpolska, Stronnictwo Ludowo-Narodowe, Stowarzyszenie Patriotyczne (wchodzą one 16.11.96 do Przymierza Wszechpolskiego, mającego być w przyszłości zalążkiem zjednoczonej partii nacjonalistycznej), Stronnictwo Narodowo – Demokratyczne, Narodowe Odrodzenie Polski (wydające profesjonalne pismo “Szczerbiec”) czy Prawica Narodowa. Wszystkie one głoszą antysemityzm, rasizm i wrogi stosunek do NATO i UE, deklarują antykomunizm i wiarę w spiskową teorię dziejów. Nurt neopogański reprezentuje środowisko skupione wokół wrocławskiego wydawnictwa “Toporzeł” wzorującego się na przedwojennej Zadrudze.

Osobnym zagadnieniem jest wzrost popularności rasizmu wśród kibiców piłkarskich i słuchacz black metalu. Ci pierwsi w sposób zupełnie jawny głoszą nienawiść rasową w czasie meczów wywieszając symbole swoich klubów obok swastyk i krzyży celtyckich (znak czystości białej rasy). W wyniku tego regułą jest to że pewne kluby kibica są w całości skrajnie nacjonalistyczne. Jeżeli chodzi natomiast o spragnionych mocnych wrażeń black metalowców coraz częściej obok czarnej mszy pojawiają się motywy niemieckiego nazizmu z czasów Trzeciej Rzeszy jako satanistyczne symbole.

2. “Złote myśli” skrajnej prawicy
 (w systemie Apartheidu) nie tylko nie gnębiono kolorowych, ale zapewniono im nieskrępowany rozwój ich kultury.

Koran jest z ducha po prostu dziełem żydowskim. Inspiratorem Mahometa nie był ani jedyny Bóg , ani Archanioł Gabriel ale zwyczajnie Żyd.
“Przyjaciele”
Na folwarku jakich wiele
żyli sobie przyjaciele:
jeden duży, drugi mały,
jeden czarny, drugi biały.
Żadna przyjaźń nie trwa wiecznie,
ludzie stali się bogami.
Biały krzyknął: “Moja rasa!”
będę rządzić czarnuchami.
(“Łódzki Szaniec” Nr 12 styczeń-luty’97 )
Wszystkie próby zjednoczenia Europy , typu UE, EWG, NATO wychodzą z Izraela, który chce nas zniszczyć.
(“Łódzki Szaniec” Nr 6/7 lipiec-sierpień’96 )
Właściwy problem żydowski dziś to ponowna zbieżność interesów finansjery żydowskiej na Zachodzie z niemiecką, wspieraną przez masonerię z Brukseli.
Wystarczy obejrzeć migawki z 8 listopada- “obchodów” nocy kryształowej: modelowe wręcz, jak zwykle pałające nienawiścią do wszystkiego, co polskie, semickie oblicza posłów z UW i UP zagrzewających śmieciów do działań terrorystycznych.
(“Łódzki Szaniec” Nr 11 czerwiec’96)
Żydzi rzeczywiście rządzą światem, USA są terenem okupowanym przez wpływowy odłam tego narodu..
Od kilku lat obserwujemy bardzo niepokojące zjawiska: niepotrzebny i szkodliwy list episkopatu w sprawie stosunku do Żydów, prace komisji ds. dialogu z judaizmem, czołobitny udział księży w imprezach kadzących Żydostwu , wmawianie ludziom że antysemityzm jest grzechem. Kiedy niektórzy hierarchowie Kościoła przestaną lizać buty żydostwu!?
“Rojalista” Nr 2/3(14) (pismo Organizacji Monarchistów Polskich).
Żądamy odebrania praw Żydom
(narodowy socjalizm) jest dla nas jedyną drogą do rasowego braterstwa i do wolności i sprawiedliwości społecznej.
Niektórzy śpiewają o tym, żeby kolorowi wynieśli się do swoich krajów, my śpiewamy o tym żeby ich wszystkich wymordować
Przemek z zespołu “Nowy Ład”
(chcemy osiągnąć)Polskę bez syjonistów, katolików, czarnuchów i cyganów
członek zespołu “Honor”
Póki mają przed nami respekt, póki znaczymy coś dajmy im potężnego kopa. Niech wiedzą, do kogo należą ulice Polski! Niech WYPIERDALAJĄ z tego kraju, jak im się nie podoba.
(“Skin’s Front” Nr 2. Wypowiedź dotycząca ruchu anty-nazi.)
Wprowadza a się do seminariów masonów zboczeńców pijaków i żydów po to, aby poprzez herezję, faryzeuszostwo i rozpustę zohydzić Kościół. Żydzi dążą do likwidacji wiary, aby na jej miejsce wprowadzić kult szatana. Konsekwencją obecności w kościele synagogi szatana jest np. list Episkopatu do żydów i wiele innych rzeczy pachnących siarką i stosem.
Głupia Litwa , rządzona przez żyda Landsbergisa, prymitywna Białoruś, wredna i zacofana Ukraina – te trzy zacofane prowincje, kiedy byliśmy słabi , skakały nam do oczu, łudząc się na lepsze jutro, zapominając o tym iż aby coś osiągnąć samodzielnie należałoby wejść pod wpływ cywilizacji łacińskiej, a nie rozpasanej turańszczyzny. Oni po prostu mają kompleks niższości wobec Polaków, gdyż wszystko zawdzięczają nam. Litwini, Łotysze, Białorusi, Ukraińcy…. jest to lud dziki, pozbawiony wyższych uczuć , niezdolny do samodzielnego istnienia, który notorycznie domaga się separacji od Rzeczpospolitej Wiadomo za czyje pieniądze. Kiedy odzyskamy niepodległość, Litwini będą służyć jako tania siła robocza, Łotyszów wysiedlimy do Estonii, Białorusini będą służyli jako taborety, gdy polski szlachcic będzie wsiadał na konia, Ukraińców ukarzemy przykładnie za zbrodnie na narodzie polskim, a resztę pognamy za Dniepr, aby ten lud bez tradycji i kultury nie był już nigdy zakałą dla Polski.
Każda kobieta która zabije dziecko poczęte powinna spłonąć na stosie.
(Tomek, wokalista zespołu “Legion”)
Nigdzie na świecie murzyni nie byli zdolni do stworzenia cywilizacji
1. Nigdy nie mieli naukowców 

2. Nigdy nie wynaleźli miar, wag, ani zegara, nawet kalendarza.

3. Nie znali pisma, ani matematyki.

4. Nie posiedli umiejętności obróbki metali.
Murzyn amerykański ma nieco węższą głowę mniejszą pojemność czaszki , większy odstęp między źrenicami, większe oczy, niższą linię włosów na czole, szerszy nos z niższym grzbietem (chrząstka nosowa jest bardziej prymitywna), płytszą klatkę piersiową, grubsze wargi, krótszy tors o ok. 4 cm za to dłuższe ręce i nogi (zupełnie jak u małpy)
Mam nadzieję ze powyższe rozważania przekonują, że pogarda i nienawiść żywiona przez nas , białych w stosunku do innych ras jest naukowo uzasadniona
(“Wróżda” Nr 1.)
Kim jest Jezus Chrystus w porównaniu z Hitlerem? Prorok żydowski małego kalibru.
(“Szturm” Nr 1/95).

3.Skrajna Prawica na politycznych salonach
Dzięki aliansowi z KPN Leszka Moczulskiego Prawica Narodowa (konserwatywno-nacjonalistyczna partia Krzysztofa Kawęckiego) weszła w skład Akcji Wyborczej “Solidarność” co zapewnia jej udział w powyborczym podziale stołków, a może nawet stołkiem w parlamencie. Z kolei Młodzież Wszechpolska wraz z Stronnictwem Narodowym związały się z BBWR w Bloku Dla Polski, co gwarantuje jej miejsce na listach wyborczych. Już jesienią tego roku przedstawiciele skrajne prawicy mogą znaleźć się w sejmie i senacie.
4.Prawo a skrajna prawica
Kodeks karny mówi: “Kto publicznie nawołuje do waśni na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych lub wyznaniowych albo takie właśnie publicznie pochwala , podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5” (art.272)

“Kto publicznie lży, wyszydza lub poniża grupę ludności albo poszczególną osobą z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej albo rasowej, podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat” (art.276)

Federacja Anarchistyczna Łódź

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s