Nie doceniamy Młodzieży Wszechpolskiej!

12 Paźdź

Wszyscy się czepiają biednego ONR-u. Ja również, bo jest o co. Od kiedy NOP stać już tylko na kompromitowanie kibiców Sląska i Sparty Wrocław poprzez ciąganie ich za sobą na coraz bardziej debilne akcje, ONR jest najaktywniejszą strukturą na polskiej scenie (krypto)faszystowskiej. Ale skupiając się na tej formacji zdecydowanie zaniedbujemy inne rodzime ugrupowania tego charakteru, m.in. te uczestniczące i organizujące Marsz „Niepodleglosci”. A przez to, pozostają one, niesłusznie, coraz bardziej w cieniu. Zdecydowanie niedocenione. A przecież też mają się czym pochwalić. To niesprawiedliwe – pora to nadrobić.

Ot, na przykład taka Młodzież Wszechpolska. Znana i lubiana z wielu działań z przed kilku lat, spędziła w bardzo interesujący sposób te lato. Całe przywództwo tej organizacji, a w nim takie tuby jak Robert Winnicki czy Witek Tumanowicz, pojechało sobie tego sierpnia na arcyciekawy zlot/festiwal na Węgry.

Węgry to intrygujący kraj, co przypomniał wszystkim ostatnio Jarek Kaczyński proponując, aby zrezygnować z Warszawy na rzecz Budapesztu. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał, ale uradował z całą pewnością chłopców z MW.

No właśnie, co prezes Robert Winnicki, jego prawa ręka Witek Tumanowicz i cała świta robili na Węgrzech? Otóż wybrali się razem z kolegami z ONR i tzw. „sympatykami” (to określenie maskuje zwykle najciekawsze postaci środowisk neofaszystowskich w kraju) na festiwal o nazwie Magyar Sziget. Cóż, lato to sezon na festiwale, a każdy jedzie na ten, na którym mu najbardziej zależy.

Magyar Sziget to nic innego jak międzynarodowy zlot ogranizacji skrajnie prawicowych, faszystowskich i faszyzujących. Oprócz MW, ONR i „sympatyków” (jak ja ich lubie…) oraz oczywiście węgierskich Jobbik’u i młodzieżówki ’64 Komitaty’ (Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom), w zlocie brały udział także chorwacka Partia Czystych Praw (Hrvatska Cista Stranka Prava), włoska Forza Nuova, francuski HVIM, hiszpańska Democracia Nacional, flandryjski Voorpost oraz niezliczona ilość mniejszych struktur i organizacji faszyzujących i skrajnie prawicowych. W ramach spotkań wiele dyskutowano, zacieśniano więzy, dyskutowano strategie i umacniono się w swoich poglądach. Zapraszano też na marsz do Warszawy 11.11.

Na stoiskach propagandowych festiwalu do znalezienia wszystko w czym lubują się współcześni faszyści: jest Rudolf Hess, jest Ku-klux-Klan, jest Biała Siła, Adolf Hitler, symbolizujące rasizm krzyże celtyckie, jest Skrewdriver (legenda muzycznej sceny faszystowskiej), emblematy SS i wielu innych historycznych i współczesnych, faszystowskich formacji militarnych, etc. Gdzieś wśród tych stoisk rozstawili się też nasi Wszechpolacy, ONR-owcy i ich „sympatycy” (moi ulubieńcy).

Najciekawsze były jednak wieczory, które spędzano na koncertach kolejnych faszystowskich, rasistowskich i ultra-nacjonalistycznych zespołów i wykonawców. Każdy jeden z nich zasługiwałby na wzmiankę, ale trzeba przyznać, że chłopcy z MW mają wysublimowane gusta. Największą miłością zapałali do szwedzkiej wokalistki Sagi. Do tego stopnia, że nie tylko świetnie bawili się na jej koncercie, ale również poprosili ją do wspólnego pozowania do pamiątkowych zdjęć. Rodzinna pamiątka.

Ale kim jest właściwie Saga? Saga to pochodząca ze Szwecji najbardziej obecnie w Europie znana wokalistka odnosząca się wprost do faszyzmu. Saga występuje regularnie na koncertach jawnie faszystowskiego ‚Blood & Honour’, na których zwykle cała publiczność ‚hajluje’ od pierwszej do ostatniej piosenki. Saga udziela wywiadów (wiele z nich do znalezienia na internecie), w których przekonuje dlaczego jest faszystką i zachęca swoich fanów do przyjmowania tej postawy. Wygląda na to, że chlopców z Mlodzieży Wszechpolskiej przekonywać do niczego nie musiała skoro sami wychwalają jej twórczość i proszą o wspólne zdjęcia.

Myślę, że czasem nie doceniamy panów Winnickiego, Tumanowicza i spółki. Tak więc, zwracam niniejszym hołd: Młodzież Wszechpolska dalej w samym sercu europejskiego ruchu faszystowskiego! A może nawet – jeszcze silniej z nim powiązana niż kiedykolwiek wcześniej.

Lukrecja Sugar

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s