Cyrk w mieście

22 Paźdź

Szczerze wam powiem, spodziewam się cyrku w mieście. Patrząc na zdeterminowanie z jakim skrajna prawica stara się ukryć na ten jeden jedyny dzień swoje prawdziwe oblicze gotowa jestem sobie wyobrazić, że stać ich na osiągnięcie szczytów hipokryzji i absurdu. Po zmianie nazwy marszu, utworzeniu plastikowego stowarzyszenia, staraniach, aby ilość rasistowskich i faszystowskich okrzyków była stosunkowo niska w porównaniu z tymi „radykalnie-umiarkowanymi” czy zakazaniu jawnie faszystowskich symboli i zezwoleniu jedynie na rasistowskie (m.in. krzyże celtyckie) i faszyzujące (m.in. znaki falangi) napewno coś jeszcze w najbliższych tygodniach wymyślą. Zastanawiam się właśnie co?

Być może śladem skrajnej prawicy w niektórych europejskich krajach pokażą się 11.11.11 na ulicach z hasłem „to my jesteśmy antyfaszystami” (sic!!!) i z przekreślonymi swastykami. Po tym jak starają się wmówić wszem i wobec, że ich hajlowanie to tylko pozdrawianie na sposób rzymski (sic!) przekreślenie swastyk i opowiadanie, że ich dziadkowie walczyli z Hitlerem, jako dowód na to ich idee i czyny nie mają z faszyzmem nic wspólnego, leży jak na dłoni.

Większość z naszych dziadków walczyła z Hitlerem. Ale i większość z nas wyciągnęła z historii jakąś naukę. Oni najwyraźniej żadnej. A nauka jest przecież prosta: nacjonalizm, narodowy radykalizm, patriotyczny szowinizm i wszelkie odmiany faszyzmu nie mogą na nowo zdominować życia publicznego! W żadnym kraju i pod żadną flagą. Punkt.

Z przekreśloną swastyką na transparencie i faszystowskimi/rasistowskimi hasłami na koszulkach – tak spodziewam się ujrzeć faszyzujących błaznów za trzy tygodnie. Cyrk przyjeżdża do miasta. Wstęp wolny więc przybywajcie na występy masowo. Zajmujcie miejsca w pierwszych rzędach!

Lukrecja Sugar

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s