Brawo KSW! Faszyści wynocha z aren sportowych

10 Sty

Blogerska podejrzliwość podsuwa mi niesforną myśl, iż mogła być to decyzja podyktowana względami komercyjnymi. Zbyt dużo osób zaczęło wieszać psy na KSW za to namolne lansowanie zdeklarowanego fińskiego faszysty na swoich imprezach i być może sponsorzy poprosili o przyjęcie konkretnego stanowiska. A może część zawodników i kibiców powiedziała, że nie chce widzieć tego typu gości na imprezach, w których biorą udział?

W każdym bądź razie, pewna świadomość społeczna, konkretnie antyfaszystowska, powoli dojrzewa w tym kraju. Dotychczas, każdorazowa walka Puhakki w Polsce była nie tylko afirmacją jego postaci (a więc i poglądów), ale automatycznie animowała naszych rodzimych krypto-faszystów. I właściwie na tym polegał problem: daj jednemu faszyście arenę do reklamowania się, a już roi się od naśladowców.

Ale nie pora na rozważanie możliwych motywacji. KSW podjęło bardzo słuszną, odważną i niesłychanie ważną decyzję! I chwała im za to. Z całą pewnością, decyzją tą zdobyła sobie wielu nowych fanów i ucieszyła wielu starych.

Faszyści, rasiści i homofobi – wynocha z aren sportowych!
Onyszko not welcome!
Puhakka not welcome!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s