Dostrzeżone w Katowicach: pewien podróżnik i jego transparent

14 Kwi

ONR antysemicki

Przeglądam relacje z Katowic i co moje zmęczone oczy widzą! Ten nowy, dojrzały ONR, który przytulony do Młodzieży Wszechpolskiej snuje plany o wkroczeniu do parlamentu (wspólny projekt Ruchu Narodowego jako nowej skrajnie prawicowej partii politycznej, na którego ogłoszenie z utęsknieniem czekamy,)… otóż ten wypolerowany ONR, zaprezentował na swoim katowickim marszu nowe piękne transparenty. Wśród kilku innych sympatycznych bannerów, dostrzegam transparent podpisany „Słowiańska świta” (aha…) z widniejącym na nim hasłem „ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY” przy czym słowo „wrogom” jakimś ciekawym trafem imituje pismo hebrajskie!

Hmm… cóż takiego chcieli nam uczestnicy obchodów rocznicy ONR tym transparentem przekazać? Prawdopodobnie to, że podniesiona w hitlerowskim pozdrowieniu prawa ręka to tradycyjne poydrowienie polskich nacjonalistów o nazwie „salut rzymski” stosowane przecież nie tylko w hitlerowskich Niemczech, ale też przez rumuńskich faszystów, a więc jak można polskich narodowych radykałów posądzać o jakieś niecne poglądy…

Aha… no to wszystko jasne.

A jednak. Nim dłużej przyglądam się temu transparentowi tym więcej rozumiem. Powyżej antysemickiego napisu „Śmierć wrogom ojczyzny” odnajduję cytat tekstu kultowego zespołu polskich neofaszystów. Zespół nazywa się HONOR i zasłynął już między innymi z takich utworów jak:

“Tak jak Adolf Hitler niszcz żydowski stan. Niech powróci siła, która będzie trwać! Narodowy socjalizm Jedna droga dla kraju”

Oto jakie trnsparenty niesiono na marszu ONR w Katowicach. Oto jaki był jego przekaz. Czy ktoś może się dziwić, że ludzie chcieli zakłócić i zablokować ten marsz?!

Jeżeli środowiska żydowskie nie wypowiedzą się w tej sprawie i nie zapytają komendanta katowickiej policji ile czasu planował operację torującą drogę osobom niosącym ten transparent przez centrum Katowic, to wybiorę się na Śląsk i zrobię to sama.

Co ciekawe, jedną z osób niosących antysemicki transparent jednoznacznie wskazujący na „wrogów narodu” jest lider Autonomicznych Nacjonalistów ze Stalowej Woli, znany między innymi z próby zakłócenia pod koniec marca antyrasistowskiej pikiety w Lublinie oraz zorganizowania skrajnie prawicowej podróbki styczniowych protestów ANTY-ACTA w Stalowej Woli.

Antysemita podróżnik

Antysemita podróżnik

Stalowa Wola, Lublin, Katowice… straszny podróżnik z tego, wystylizowanego pomyłkowo na punkowca, antysemity i tropiciela „wrogów narodu”. Dokąd poniesie go w przyszłym tygodniu? A może raczej: dokąd zabierze go ze sobą ONR?

Blokada marszu ONR w Katowicach, w jakiejkolwiek formie miała swoje podstawy niezależnie od tego czy władze miasta go zalegalizowały. Kryminalizowanie i aresztowanie ludzi protestujących jest skandalem.

Słuchajcie – dla mnie jest jasne: to ostatni marsz ONR do jakiego należało dopuścić! Chyba wszyscy to dziś zrozumieliśmy. Każdy nstępny powinny zablokować tysiące ludzi. Aż do momentu kiedy przestaną maszerować.

Lukrecja

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s